Detoks Diyetler

Az kalorili atıştırmalıklar

Kalorisi düşük tatlılar

Hayal kırıklığına uğramayacağınız ulaşabileceğiniz her biri 100 kalori değerinde mükemmel az kalorili atıştırmalıklar. Zaman zaman yaptığınız spor sonrası ya da diyet esnasında açık hissi duyarsınız. Bunu gidermek için sizlere aşağıda bahsettiğimiz atıştırmalıkları deneyerek açlığınızı giderebilirsiniz

Az kalorili atıştırmalıklar

Az kalorili atıştırmalıklar

Az kalorili atıştırmalıklar

Badem

Badem, iştahınızı azaltmada ve diğer kalorili yiyecekleri istemini önlemek gibi yemeklerinizin arasına atıştırmak için mükemmel atıştırmalık

 

Kavrulmuş mercimek

Kavrulmuş mercimek, yağ ve kalorisi az olmakla birlikte lif ve karmaşık karbonhidratlar açısından yüksek olduğu için mükemmel bir kilo kaybı atıştırması yapar.

 

Orta boy 2 portakal

Lezzetli ve sulu portakallar sadece kahvaltı için değil aynı zamanda aperatif olarak da harika. Enerji yoğunluğu düşüktür, bu da kalori limitiniz olmadan daha fazlasını yiyebileceğiniz ve yakında kendinizi aç hissetmenizin daha az olduğu anlamına gelir.

Atıştırmalık

Atıştırmalıklar

1 küçük elma

Elma harika tatlı atıştırmalıktır. Size daha uzun süre tokluk sağlayan bir sürü çözünür lif ile doludur.

 

2 orta büyüklükte guava

Guavas, C vitamininin en iyi kaynaklarından biridir. İştahınızı çok kolay tatmin eder ve metabolizma düzenlenmesinde de yardımcı olurlar. Ham guavaların elma, portakal veya üzüm gibi diğer meyvelerden daha az şekerli olduğu bilinmektedir.

 

1 adet muz

Muz, atıştırmalık olarak yemek için en iyi meyvelerden biridir. Elyaf doludur ve düşük karbonhidrat içerir. Kan şekeri seviyenizi dengelemeye yardımcı olur ve açlık duygularını önler..

 

1 bütün yumurta

Yumurta günün her saatinde harikadır. Birdenbire açlık vurursa, basit bir haşlanmış yumurta (en az kalorili olan) için yumurtayı tercih edebilirsiniz.

Izgara tavuk veya balık 40 gram

yağsız protein, kilo kaybı için mükemmeldir. Egzersizlerden sonra gerçekten yüksek proteinli bir atıştırmalıktır. Açlığın yavaş yavaş sindirilmesi, kan şekerinizin sabit kalması ve arzuları uzak tutması nedeniyle protein bozulması için mükemmeldir.

 

Yarım su bardağı yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi doymuş yağ içermeyen lif bakımından zengin bir bütün tahıldır. Hızlı bir atıştırma yapmak için ½ bir kapta pişmiş yulaf unu, fasulye, salatalık ve havuç gibi biraz kıyılmış düşük kalorili sebzelerle karıştırın.

 1 küçük fırında patates

Patatesler yağsızdır ve kalorisinde düşüktür lor ve kereviz karışımı ve zeytinyağı ile doldurulmuş dilimlenmiş bir patatese sağlıklı bir aperitif olabilir

Yorum Yap