Sağlıklı Yaşam

Çatlamış dudaklara bakım

Çatlamis dudaklar

Cilt bakımları arasında dudak bakımı yeri apayrıdır. Çatlamış veya kuru dudaklar hepimizin korktuğu bir şey çünkü sadece korkunç görünmekle kalmıyor aynı zamanda acı vericidir. Soğuk iklim nedeniyle kışlar boyunca ortaya çıkan ortak bir sorun, kuruluğun bir sonucudur. Bu nedenle dudak banyolarını nemli tutmak ve sorunu önlemek için çatlamış dudaklara doğal bakımlar kullanmamız gerekir. Bununla birlikte, çoğu ticari dudak balsamı, kısa ömürlü çözümler sunarak anında rahatlama getirme sözü verdiği kadar yaşamak bile mümkün değildir. El çantamızda taşıdığımız dudak nemlendirici malzemeler bile bize çok geçici bir rahatlama sağlar. Ama dudak balsamlarının ötesinde, dudak büzüşmeleri size daha fazla yardımcı olabilir.

Çatlamış dudaklara bakım

Şeker gibi dudak bakımı

Çatlamış dudaklara bakım

Çatlamış dudaklara bakım

Bu, sadece üç maddeden oluştuğu için evde yapılabilecek en kolay şeylerden biridir: hindistancevizi yağı, bal ve kahverengi şeker. Şeker ovuşturduktan sonra nemlendirirken ölü cildi çıkaran şeker pullanıcı olarak etkiler. Boğazlı veya çatlamış dudaklar için çok etkili bir terapi.

Kahve ile dudak bakımı

Dudaklar için kahve ile bakım

Dudaklar için kahve ile bakım

Kahve içerisindeki kafein içeriği, dudaklarını gençleştirir ve onları renk ve ömür boyu hizaya getirir. Tat sonra çok hoş bırakmaz olsa da, ilginç bir etki verir. Tadı için tatlı bir krema kullanabilirsiniz. Bir çorba kaşığı öğütülmüş kahve ve zeytin yağı karıştırın ve dudaklarınıza hafifçe uygulayın. Beş dakika bekletin ve bundan sonra dudaklarınızı yumuşatmak için su ile durulayın.

Nane ile dudak bakımı

Kokunun ya da kahvenin tadını beğenmiyorsanız, nane nevresim fırçalamak için gidebilirsiniz; bu da dudakların canlandırılmasına yardımcı olur. Nane eşliğinde kuru ve çatlamış dudaklar harikalar yaratır. Dudaklarınız yumuşak ve tombul hissedecektir.

Hindistan cevizli dudak bakımı

Hindistan cevizin dudaklara faydası

Hindistan cevizin dudaklara faydası

Bu fırçalama dudaklarına nem katar ve mağazalarda çok pahalı gelir. Ancak sadece iki maddeyi kullanarak evinizde yapabilirsiniz. Bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve deniz tuzu gerekir. Onları karıştırın ve dudaklarınıza dairesel hareketle ovun. Daha iyi pıtır ve kırmızı dudaklar elde etmek için her gün yapın.

Limonlu dudak bakımı

limon suyu ile dudak bakımı

limon suyu ile dudak bakımı

Özellikle yazlar için de ferahlatıcı olduğu kadar etkili olduğu ortaya çıkıyor. Ciltteki C vitamininin varlığı onun harikalarını yapar. Limon suyu temizleyicidir ve dudaklardaki bakterileri öldürür.

Bal, limon ve şekerli dudak bakımı

Bal ve limon ile dudak bakımı

Bal ve limon ile dudak bakımı

Bu kombinasyon sağlıklı dudaklar için üç üstün içeriğin faydalarını verir. Tatlım antioksidanların bir güç merkezidir ve limon gerekli vitaminleri sağlar. Püskürtme yanında, bu fırçalama da dudaklar için nemlendirici olarak görev yapar.

Ballı dudak bakımı

Bal, kabartma tozu ve zeytinyağının birleşimidir. Balın tatlılığı, pişirme soda lezzet alır ve dudakları güzelce eksfoliye eder. Kabartma tozu, bal ve birkaç damla zeytinyağının karışımını dudakların üzerine yavaşça sürtün ve daha sonra ılık suyla durulayın. Ölü hücrelerin giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Yorum Yap