Detoks Tarifler

Detoks suyu tarifleri

Detoks suyu ile sağlıklı zayıflayın. İster kilo vermek isterse sadece sağlıklı görünmek istiyorsanız, vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırmanın en iyi yollarından biri su içmektir. Her gün yalnızca 6 ila 8 bardak sulanabilir ve hayati organlarınızı mümkün olan en iyi sağlıkta tutmanıza yardımcı olur.

Ancak sade su içmek zorunda değilsiniz. Aslında, suya ekleyebileceğiniz, yalnızca lezzeti arttırmakla kalmayacak, vücudunuzdaki zararlı bu toksinleri atmaya yardımcı olacak birçok şey var.

Detoks suları çok popüler hale geldi ve yapabileceğiniz birçok farklı tarif var. Detoks tarifleri arasından sizler için birkaç tanesini derledik.

Detoks suyu tarifleri

Sağlıklı detoks suyu tarifi

detoks nasıl yapılır

Evde detoks nasıl yapılır

Bu harika detoks suyu vücudunuzu toksinlerden arındırmakla kalmaz aynı zamanda vücudunuzdan da yağ temizlemeye yardımcı olur. Salatalık su tutma önlemeye yardımcı olabilir vardır. Limon ve limonlar, sindirim sisteminizdeki toksinleri atmaya yardımcı olur ve greyfurtlar yağ yakmanıza yardımcı olmaktadır. Orta boy greyfurt (dilimlenmiş),

Yarım salatalık (dilimlenmiş)

Yarım dilimlenmiş limon

birkaç nane

Tüm malzemeleri 1lt suyun içine koyup birkaç saat buzdolabında oturmasına bekleyin. günde en az 2 bardak için.

Meyveli Detoks Suyu

2 litre suya, birkaç çilek ve birkaç kiviye ihtiyacınız olacak. Kivinizi ve çileklerinizi doğrayın, suyun içine koyun ve sızmaya izin vermek için birkaç saat buzdolabında oturun. Kivi, vücudunuzu serbest radikallerden arındırmanıza yardımcı olacak A ve E vitaminlerine sahiptir ve toksinleri kolonunuzdan boşaltmaya yardımcı olurlar. Çilek cildiniz için mükemmeldir ve daha sonra anti-aging özellikleri içerir ve kanserojenlerle savaşmaya yardımcı olur. Tat tercihlerinize bağlı olarak az ya da çok meyve ekleyebilir veya tamamen farklı bir lezzet için farklı meyveleri veya nane süslemeleri ekleyebilirsiniz.

Elma Tarçın Detoks Suyu

tarçınlı detoks suyu

zararlı toksinleri vücudunuzdan atmak ve zayıflamak için harika bir içeçek. Ayrıca metabolizmanızı artırmanıza yardımcı olur. Bir litre sürahiye ihtiyacınız olacak ve aynı elma ve tarçın çubuklarını kullanarak üç veya dört kez sürahiyi tekrar doldurabilirsiniz. İnce dilimlenmiş bir elma (en sevdiğiniz tıpın türü ne olursa olsun) ve bir tarçın çubuğuna ihtiyacınız var. Bunları suya ekleyin ve su ile doldurmadan önce sürahinin yarısını buz ile kapatın. Detoks suyunu içmeden önce bir saat kadar buzdolabında oturmalarına izin verirseniz daha iyi olur.

Çilekli detoks Vitamin Suyu

vitaminli detoks suyu

Bu detoks suyu sadece sulu kalmanızı sağlamakla kalmaz aynı zamanda güzel cildin tadını çıkarmanıza yardımcı olur. Vitaminler ve antienflamatuar maddelerle bulunmakta. Bir fincan çilek, 2 bardak küp karpuz, birkaç biberiye dinlendirilmiş su Çilekleri ve biberiye’yi bir kase de karıştırın ve sonra küp karpuz ilave edin. Üzerine filtrelenmiş su dökün, hafifçe karıştırın ve sonra birkaç saat soğutun.

 

 

Yorum Yap