Detoks

Detoks yoga hareketleri

Rahatlatan yogo hareketleri

Yoga yaparak  vücudumuza detoks yapmak mümkün. İşte size metabolizmayı hızlandıran detoks yoga hareketleri

Üçgen yoga hareketi

Bu yoga hareketi , sindiriminizi geliştirirken, stres atarken ve sırt ağrısını azaltırken sırtınızın tüm bölgeyi  tüm vücudu gerginleştirir.

NASIL YAPILIR: Ayaklarınızı yaklaşık dört ayak adım atın. Zemine paralel olana kadar kollarınızı yan tarafa kaldırın, avuç içi aşağıya inin. Sağ ayağınızı biraz gerin ve sol ayağınızı 90 derece döndürün. Torpido doğrudan sol bacağınızın üzerinde olacak şekilde kalça ekleminizden sola doğru bükülür. Sol elinizi parmak, ayak bilek veya zemininde dinlendirin ve sağ elinizi tavanınıza doğru gerin. Daha fazlasını istiyorsanız parmaklarınızı birbirine geçirin ve parmaklarınızı işaretleyin. 30 saniye boyunca bir dakika bekleyin. Diğer tarafa da tekrarlayınız.

Ücgen yoga hareketi

Ücgen yoga hareketi

Savaşçı Yoga hareketi-1

Enerjik sayılabilecek bir hareket. Siyatik semptomlarını hafifletmeye yardımcı olmanın yanı sıra, bu poz karın organlarını uyarır ve tüm vücudu gerginleştirir.

NASIL YAPACAĞINIZ: Ayaklarınızı dört adım öteye basınız. Kollarınızı yere paralel olarak kaldırın ve avuç içi aşağı bakar. Sağ ayağınızı hafifçe sağa, sol ayağınızı 90 derece döndürün. Bir soluk alıp sol dizinizi sol ayak bileğinizin üzerinden bükün. Daha derin bir darbe için, sol ayağınızı bir blok veya bir adım üzerine kaldırın. Kafanı sola çevirin ve elinizde düz bir şekilde durun. 30 saniye boyunca bir dakika bekleyin. Diğer tarafa da tekrarlayınız.

savasci yoga hareketi

savasci yoga hareketi

Savaşçı Yoga hareketi-2

Savaşçı III, vücudu parmak uçlarından ayak parmaklarına çekerken dengeyi geliştirmeye yardımcı olur.

NASIL YAPILIR: Baş parmaklarıyla temas halindeyken topukları hafifçe birbirinden ayırın. Sol bacağınızı geriye ve yukarı kaldırarak sağ bacağınızın üzerinden viraj yapın, göğsünüz yere paralel olarak. Kollarınızı ileri doğru uzatın böylece birbirlerine ve zemine paralel olacaklar ve hazır olduğunuzda onları “uçak kanatları” tarafına doğru itin. Kaldırın ve göğsünüzü açın. Boynunuzun arkasını sıkıştırmadığınızı görmek için dikkatli olun. Bu pozu 30 ila 60 saniye tutun ve sonra diğer tarafa da tekrarlayınız.

savasci yoga 1

savasci yoga 1

King Dancer Hareketi

Sadece odaklanmayı  ve dengeyi geliştirir, aynı zamanda vücudunuzun uzamasını sağlar.

NASIL YAPILMALI: Baş parmaklarıyla temas halindeyken topukları biraz ayırın. Sağ ayağınızı dengelerken, sol dizinizi bükün ve sol ayak bileğiniz için sol elinize ulaşın. Bacağınızı gökyüzüne doğru yukarı kaldırdığınızda çekirdeğinizden istikrar kazanın. Sol ayağınızı tutarak sağ elinizle yukarı ve geriye gidin (geri henüz yeterince esnek değilseniz bir kayış kullanın). 30 ila 60 saniye bekleyin ve diğer tarafa da tekrarlayınız.

King Dancer

Yanları genişleten yoga

Kollarınızı ve bacaklarınızı güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda paspas üzerindeki odaklanmayı geliştirir.

NASIL YAPILIR: Topuklarınızın tam sağa doğru dönecek olursak, çekirdeğinizin dış kısmı zemine değecek şekilde çekirdeğinizi çekin. Sol ayağınızı sağ ayağınızın üstünde dinlendirin ve kolunuzu yere serin şekilde kaldırın. Sol ayağınızı sağ ayağınızdan birkaç santim kalınlığında kaldırın. Rahatsa, sol eline bak. 30 saniye tutun ve diğer tarafa da tekrarlayınız.

Genisleten yan

Genisleten yan

Dağ Pozu

Bacakları, karnı ve sırtını güçlendirirken sindirimi de geliştirir.

NASIL YAPILIR: Baş parmaklarıyla temas halindeyken topukları hafifçe birbirinden ayırın. Sol ayağınızı yerden kaldırın, sol dizinizi bükün ve karnınıza doğru getirin. Sag elinizle sol ayağınızın dış kenarına ulaşın. Sol ayağınızı arkaya doğru uzatırken sol ayağınızı sağa doğru fırlatın. Sol kolunuza dikkat edin. 30 saniye tutun ve hafifçe ayaklarınızı yere geri getirin. Bir nefes alın ve diğer tarafa da tekrarlayınız.

dag pozisyon yoga

dag pozisyon yoga

Detoks yoga hareketleri ile güne zinde başlayın

Özet
Detoks yoga hareketleri
Başlık
Detoks yoga hareketleri
Ön Yazı
Detoks yoga hareketleri ile vücuduma detoks yapmanın mümkün olduğunu biliyor musunuz. bu detoks sayesinde güne zinde başlayabilirsiniz
Yazar
Yayıncı
Detoks Diyetler
Logo

Yorum Yap