Detoks

Detoksun yan etkileri

Detoksun yan etkileri nelerdir

Detoks bildiğiniz gibi kilo verme ve toksinlerin vücuda atılmasında çok yararlıdır. Detoksun yan etkileri bulunmaktadır, ancak sonucu düşündüğünüzde aşağıda bahsedeceğimiz yan etkileri es geçebiliriz. Detoks yapmaya başlamadan önce, Detoksun yan etkileri bilmek ve bir şeylerden endişe ediyorsanız doktorunuza sormanız önemlidir. Sıklıkla bütün vücut detoksuyla ilişkili bazı belirtiler sinirlilik ve huysuzluk, yorgunluk ve diğer bazı fiziksel belirtileri içerir.

Detoksun yan etkileri neler

Sinirlilik ve huysuzluk

Detoksun yan etkileri arasında en başta gelen semptomlar olarak sinirlilik ve huysuzluk gösterilebilir. Esasen bu soruna neden olan vücuttaki toksinlerdir. Detoksa başladığınızda, tüm toksinler sisteminizden çıkarılır, bu nedenle sinirlilik ve huysuzluklar biraz daha artabilir. Bu durum kısa bir süre olacaktır.

Yapacağınız detoks bir ev temizliği gibi görün. Temizleme sürecinde, temizlemeye başlamadan önce her şey daha pis ve dağınık hale gelir. Ancak temiz bir evin keyfini çıkarabilmeniz için temizleme sürecindeki karışıklığı gidermek zorundasınız. Aynı şekilde, huzursuzluk ve huysuzluk ile yardımcı olmak için tüm vücut detoksunun başlangıç ​​aşaması geçmiş olmak zorundasınız.

uykuda konusmanın tedavisi

Yorgunluk

Yorgunluk, Detoksun yan etkileri arasında başka yaygın semptomudur. Bu eksikliği veya hatta enerji kaybını içerir. Bu semptomun şiddeti, detoks öncesi yaşam biçiminizin neye benzediğine ve detoksla ne kadar çabuk değiştiğinize bağlıdır. Detoksu daha yavaş yavaş bir detoks başlatırsanız ve vücudunuzu vaktinden önce hazırlarsanız, belirtilerden olumsuz olarak etkilenmeyeceğiniz söylenir.

Bu yorgunluğu  size egzersiz yapmak ile karşılaştırabiliriz. Egzersiz yapmayana biri,  bir gün bir koşu yapmaya karar verirse, büyük olasılıkla ertesi sabah kendinizi çok yorun  hissedersiniz. Bununla birlikte, düzenli olarak egzersiz yaparsanız, ağrı ve ağrıları azaltılacaktır. Eğer yavaş yavaş detoksa başlarsanız, tam bir detoks gibi  semptomlar kadar şiddetli olmayacaktır.

Diğer fiziksel belirtiler

Detoks yapmaya başladığınızda, vücudunuzdaki hücreler zehirli maddeleri ortadan kaldırmaya başlar. Bununla birlikte, nihai çıkışını yapmadan önce, toksinler kan dolaşımına salınır ve daha sonra dolaşım sistemi yoluyla taşınır ve diğer fiziksel belirtilere neden olabilir. Bu bulgulardan bazıları vücut ağrıları ve ağrıları, istek veya çekilme, mide bulantısı veya kusma, tıkanmış sinüsler, kabızlık veya ishal, öksürük, ateş, grip veya soğuk algınlığı tipi semptomlar, ağız kokusu, gaz, baş ağrısı ve mide ağrılarıdır. Ayrıca toksinlerin deriden de elimine edildiğini ve bunun akne, kızarıklık veya diğer cilt sorunlarına neden olabileceğini söylüyor. Bu semptomların tümü herkes için görülmez, ancak en azından vaktinden önce ne bekleyeceğini veya başkalarının bazen vücudun herhangi bir detoks sırasında yaşadığı şeyleri bilmek iyi bir şey.

Her zaman dediğimiz cümle detoksa başlamadan önce konunun uzmanına danışmanızı öneriyoruz.

Yorum Yap