Sağlıklı Yaşam

Kuru ciltler için Jojoba yağı

Jojoba yağı harika bir güzellik maddesidir. Jojoba bitkisinin tohumundan ekstrakte edilen doğal bir yağ, cildi dış toksinlerden koruyan ve iyileştiren “sebum” adlı insan cildi tarafından üretilen yağa en yakın olanıdır. Cilt için savunma bariyer görevi yapar. Vücut sert dış elementlere karşı yeterli sebumu üretmediğinde, jojoba yağından mükemmel bir cilt bakımı çözümü olabilir.

Jojoba yağında cilt için vitamin B, E ve çinko, bakır gibi anahtar mineraller gibi gerekli vitaminleri içerir. Yetişkinlikte, cildiniz daha az sebum üretme eğilimindedir ve dolayısıyla cildi kuru ve mat görünümlü hale getirir. Jojoba, düzenli cilt bakım rutinleri için kullanılabilen doğal bir takviyedir. Muhtemelen bilmediğiniz Jojoba yağında birbirinden avantajlı yedi özelliği bulunmakta.

Jojoba yağı

Jojoba Yağı kullanmanın inanılmaz faydaları

  1. Nemi tutar: Jojoba yağı derideki nemi muhafaza etmeye yardımcı olur ve böylece cildi nemli tutar ve taze görünür. Jojoba yağı, gözenekleri tıkamadan cildi nemlendirir ve sağlıklı bir cilt türüne izin verir. Buna ek olarak, aynı zamanda yüzün gözeneklerinde siyah uçlara ve akne kopmalarına neden olan bakteri oluşumunu engeller .
  2. Yumuşak dudaklar için: Yumuşak ve yumuşak dudaklar için jojoba yağı, kuruluk ve çatlaklar oluşmadığından yumuşak bir şekilde dudaklarda masajlanabilir.
  3. Kırışıklıkları azaltır: Jojoba yağında bulunan gerekli vitaminler kırışıklıkları ve yaşlanmanın görünür etkilerini büyük ölçüde azaltır . Jojoba zararlı olmayan kimyasal maddeler içermediğinden, günlük bakım rutinin bir parçası olarak kullanılabilir.
  4. Doğal bir güneş koruyucu: Sert güneş ekranlı kremlere karşı doğal bir alternatiftir .
  5. Cilt yanıklarını düzenler : Jojoba, yanık bir cildi dokuların derinlerine giderek ve iyileştirerek yatıştırır; bu, güneş yanığı veya bronzluk sonrası ağrıya yardımcı olur. Jojoba yağının, doğal şifa özellikleriyle tıraş esnasında cilt yanmalarını azaltmada yardımcı olur.
  6. Saçınıza iyi gelir: Jojoba yağının saç derisinin üzerindeki kıl köklerini güçlendirerek saçların daha güçlü ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Vitamin E ve B’nin varlığı , kıl şaftını saçları daha parlak hale getiren, hacim ve yoğunluk kazandıran koşulları oluşturur. Daha güçlü saç mili, ıslak saçların kuruması nedeniyle her geçen gün saç kırılmasını engeller. Jojoba yağı ile baş masajları, kafa derisinin kurumasını sağlayan kafa derisinin de iyileşmesine yardımcı olur. Böylece kepek ve kaşıntı önler
  7. Mükemmel makyaj temizleyicisi : Tüm şaşırtıcı tüm yuvarlak uygulamalarına ilaveten, etkili ve doğal bir makyaj temizleyicisi olarak kullanılabilir. Tek yapmanız gereken pamuklu bir çorap üzerinde birkaç damla yağ almak ve inatçı göz farını çıkarmada oldukça etkilidir.
Özet
Jojoba yağının faydaları
Başlık
Jojoba yağının faydaları
Ön Yazı
Cildinize doğal bir bakım istiyorsananız jojoba yağı ile daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak sizin elinizde.
Yazar
Yayıncı
Detoks Diyetler
Logo

Yorum Yap