Detoksla Bakım

Metabolizma güçlendiren doğal Otlar

Dudaklar için kahve ile bakım

Çoğumuz, bir noktadan sonra  kilo vermek için mücadele ettik ;  sağlıksız bir yaşam tarzı, düzenli egzersiz eksikliği, kötü bir diyet veya sadece yavaşlayan bir metabolizma . Metabolizma, kişinin sabrınızı gerçekten test edebilecek bir şeydir, Peki, yaşlandıkça ‘metabolizma yavaşlıyor’ dediğimizde tam olarak ne demek istiyoruz?

Metabolizma ya da vücudunuzun Bazal Metabolik Hız (BMR), vücudun tüketilen gıdadan enerji çıkardığı ve çeşitli vücut süreçleri için kullandığı bir maddedir. İlginç bir şekilde, vücudumuzun nefes alma, kan dolaşımı ve sindirim gibi en basit faaliyetlerden bazıları için ve vücut içerisinde daha karmaşık fonksiyonlar için enerji gerektirir. Metabolizma tüketilen kalorinin enerjiye bölünmesinden ve vücut tarafından kullanılan hızdan başka bir şey değildir. Metabolizma ne kadar hızlıysa, vücut için tüketilen kalorileri kullanması ve yağ yakması o kadar kolaydır.

Metabolizmasını artırmanın en yaygın ve en kolay yollarından biri rutininizde düzenli egzersiz yapmaktır. Yağ kaybederken ve daha fazla kas inşa ederken metabolizmayı otomatik olarak önemli ölçüde artırırsınız. Dayanıklılığınız arttıkça, metabolizmanız da yükselir. Bununla birlikte, yavaşlayan bir metabolizma geçirenler, metabolizmayı artırmak için ekstra saatler atmalı ve bazı diyet değişiklikleri yapmalıdırlar.

 

Metabolizmaya Yönelik doğal Otlar

Tarçın

Tarçın

Karbonhidratların daha iyi kullanılmasıyla metabolizmanızı hızlandırıyor ve vücudun yağ depolamasını engelliyor.

Zerdeçal

Zerdeçal

Mucizevi sağlık yararlanma özellikleri hakkında çok şey yazılmıştır . Zerdeçal bulunan curcumin , etkili bir biçimde yağ yakmaya ve metabolizmanızı artırmaya yardımcı olur.

Karabiber

Karabiber

Karabiber düzenli diyet muhtemelen metabolizmanızı parlatmak için en kolay yoldur. Sabah yumurtalarınızdan ve i fincandan bir çorba, körilere  biber ekleyebilirsiniz. Yemeklerinizde biber metabolizmasını güçlendirecektir. Biberde bulunan piperin, zerdeçalte mevcut olan curcumin ile aynı değerdedir.

Çemen Otu

Çemen Oto

Çemen tohumu rahatlatır ve serbest sindirim sistemini korur, iyi bir lif kaynağıdır. Yemeklerinize taze çiğneme yaprağı ekleyerek. Bir çay kaşığı çemen tohumları da alıp, bir bardak suda bir gece bekletin ve ertesi sabah suyu boşaltın. Batırılmış tohumları bile tüketebilir veya filizlenip daha sonra kullanabilirsiniz

Yorum Yap