Sağlıklı Yaşam

Muz kabuğunun faydaları

Muz kabuğu

Çoğu kişi  muzu yedikten sonra kabuklarını atar. Bununla birlikte, genel sağlık ve zindelik düzeylerinizi iyileştirmek için çok sayıda fayda sağlayabilirler. Muz kabuğunun faydaları nelerdir konunu bir araştırmada Tayvan Üniversitesi , muz kabukları serotonin açısından zengin. Ruh halinizi artırabilir ve mutlu olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Bazı çalışmalar, muz kabuğunun meyve oranından daha fazla çözünmeyen ve çözünür lif içerdiğini de göstermektedir.

muz kabuklarının sağlık yararları

Araştırmalara ek olarak, ayrıca, olgunlaşmamış muz kabuğunun olgun muz kabuğuna kıyasla çok daha yüksek antioksidan potensi olduğunu bildirmiştir. Aslında, Asyalılar bu kabukları kızartıp servis eder; lezzetler. Ne yazık ki, çoğu insan muz kabuklarının sağlık ve zindelikleri için iyi olabileceğinin farkında değil. Bundan dolayı insanlar kabuklarını atarlar.

Muz kabuğunun faydaları

Muz kabuğunun faydaları nelerdir

Muz Kabuklarının Sağlığınıza Etkisi

Muz kabuğu, sağlığınız için istisnai niteliktedir. Bunlar sadece fiziksel sağlığınız için değil, aynı zamanda temel zihinsel sağlığınızı çeşitli şekillerde geliştirirler:

Ruh halinizi Arttırın – Modern, yoğun yaşamlarda, depresyon hemen hemen herkes etkiliyor. Aslında, yaşam boyu depresyon sıklıkla gelip gidebilir. Depresyonun daha ciddi olduğu zamanlar vardır. Bazen, depresyon birkaç saat içinde ortaya çıkıp gider. Küçük depresyona genellikle vücudunuzda gerekli besin maddelerinin eksikliği sebep olur.

Gece Uykusu –Aslında uyku sorunlarını tedavi etmek çoğu takviyede genellikle reçete edilir. Muz kabuklarını yediğinizde, triptofanın varlığı nedeniyle iyi bir gece uykusu elde edebilirsiniz.

Kalbinizi Koruma – Daha önce belirtildiği gibi, muz kabukları hem çözünmez hem de çözünür lif bakımından zengindir. Onları yeme konusunda çok iyi bir fikir edinmenin başka bir önemli nedeni de budur. Birçok araştırmaya göre, lif bakımından zengin gıdalar kolestrolü düşürmek için iyi. Kolestrol düzeyleriniz düşük olduğunda, inme ve kalp krizi gibi kalp rahatsızlığına bağlı herhangi bir komplikasyondan kaçınabilirsiniz.

İnce Kalın – Muz Kabukları besin maddeleri ve lif bakımından zengindir, ancak zararlı herhangi bir madde içermez. Kalorileri düşüktür. Böylece, karnınızın etrafında toparlanma konusunda Muz kabuğunun faydaları  ekstra kilo vermeye yardımcı olabilirler. Kilonuz veya beliniz hakkında endişelenmeden besleyicilerden yararlanabilirsiniz.

Potasyum Seviyelerinin Artırılması – Potasyum, muz kabuklarında bulunan başka bir besin maddesidir. Kas inşa etmesi, kalpte elektriksel aktiviteyi kontrol etmesi, karbonhidratları ve düzenli asit-baz dengesini yıkması gerekiyor.

Kanserden Koruma – Muz kabuğu, antioksidanlar açısından çok yüksektir. Buna ek olarak, vücudun hücrelerini tümörlere ve kanserlere yol açabilecek belirli mutasyonlardan koruyan bazı bileşikler de içerir. Bu, yemek en önemli nedenlerinden biridir.

Bunlar, muz kabuklarının en önemli sağlık yararlarından bazılarıydı. Onları neden atmamalısınız artık anlamışınızdır. Onları diyetinizin bir parçası haline getirmek, sağlıklı ve sağlıklı kalmak için akıllıca bir tercih olabilir.

Özet
Muz kabuğunun faydaları
Başlık
Muz kabuğunun faydaları
Ön Yazı
muz kabuğunun faydaları öğrendikten sonra kabuklarını atmayacağınızdan eminiz. Muz kabuğu özellikle cilde karşı müthiş etkileri bulunmakta.
Yazar
Yayıncı
Detoks Diyetler
Logo

Yorum

Yorum Yap