Sağlıklı Yaşam

Yağmur suyunun faydaları

yağmur suyunun faydaları

Yağmur suyunun faydaları saymakla bitmeyen yağmur suyu bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Yağmur suyunun içinde bulunana faydalı mineraller sayesinde saçınızdan tutun cildinize kadar faydası bulunmaktadır. Doğaya büyük bir nimet olan yağmur suyunun faydaları nelerdir? Haberimizde sizler için derledik.

Yağmur suyunun faydaları

Saçları yağmur suyu ile yıkamak

Hiç farkına vardınız mı aniden bastıran yağmurda ıslanan saçınızı kuruttuğunuzda yumuşak bir hal alır. Yaşadığınız bölgede sanayi yoksa eğer yağmur suyunu bir kovada biriktirin. Tuz oranı oldukça düşük olan yağmur suyunu ısıtıp saçını yıkayın.

Yağmur suyu ile yüzünüzü yıkamak

Sabah yatağınızdan kalktığınızda biriktirdiğiniz yağmur suyu ile yüzünüzü yıkayın. Yumuşak bir havlu ile durulayın. Güne daha dinç başladığınızı fark edeceksiniz.

yağmur suyunun faydaları

yağmur suyunun faydaları

Yağmur suyu ile çiçek sulamak

Saksı çiçeklerini azot ve oksijen ile beslenirler. Yağmur suyu ile çiçeklerinizin daha renkli ve hızlı büyümesini sağlayabilir. Çiçeklerin köklerini besler ve uygun ortam oluşturur

Yağmur suyu içilirmi ?

İlkbahar aylarında topladığınız yağmur suyunu rahatlıkla içebilirsiniz. İç organlarınıza ve boşaltım sistemlerinize yardımcı olmaktadır. Ama unutmayın çevreniz doğayla özdeş olmalı

Yağmur suyuyla duş almak ?

Yağmur suyunu ısıtıp küvetinize doldurun. Sabun veya köpük koymadan küvete girip vücudunuzu hafif masajlar uygulayın. Bu sayede cildiniz yumuşayacak. İlla Küvet olacak değil normal duşta kullanabilirsiniz.

Yağmur suyundan kaçmayın, doğanın bu nimetinden faydalanın hepinize iyi ıslanmalar.

Diğer sağlıklı yaşam konularımızı okuyabilirsiniz

Yorum Yap